طرح های صنعتی دکوراسیون داخلی

تمايل مداوم براي طرح هايي از گذشته منجر به سبكي از لامپ هاي خاطره انگيز شده است كه در اواسط قرن بيستم در كارخانه ها مورد استفاده قرار مي گرفت. ساختار متنوع آنها بدين معني است كه به دليل انعطاف پذيري مواد مدرن، در تعداد نامتناهي از تركيبات قابل استفاده هستند. فولاد، آلومينيوم، شيشه و پلاستيك، مواد خام براي راه حل كامل مسأله نورپردازي عمومي در هر محيط با هر سبكي مناسب هستند.

لامپ مدرن از جنس فولاد، سادگي بيش از حد طراحي صنعتي به طراحان امكان داده است تا اين لامپ ها را به عنوان تقاضاي مد، بروز رساني و باز تفسير كنند.
دو نما از محيط هاي مختلف در خانه كه با طرح هاي يكسان روشن مي شوند كه نمايانگر تنوع تزئيني اين نوع لامپ است. عدم تزئينات، كابرد منطقي و سادگي فني آنها دلايل اصلي محبوبيت آنها در نورپردازي خانگي است. هر دو محيط، اثر بسانا هستند.

لامپ هاي الهام گرفته شده از صنعت، زير سقفي كه ساختار معماري خود را آشكار مي كند، شخصيت خاص اين خانه را بسط مي دهد.

از ديگر امكانات طراحي صنعتي، نصب مجموعه قطعات مشابه بدون اشغال فضاي زياد است. انعطاف پذيري مواد به كار رفته در اين لامپ ها امكان مي دهد كه يك طرح با اندازه هاي مختلف براي هدف مورد نظر بازتوليد شود.

دامنه وسيع امكان ها با توجه به رنگ و شكل لامپ هاي سبك صنعتي بدين معني است كه آن مي توانند مناسب هر محيطي باشند.

رنگ
رنگ نقش مهمي را در دكوراسيون ايفا مي كند. قبل از بررسي رنگ هاي خاص، بايد روشي كه آنها را ادراك مي كنيم، بررسي نماييم. اينجاست كه نور وارد صحنه مي شود. نور طبيعي، خانه ما را براي بخش بزرگتري از زمان روشن مي-كند و روح را به وسايل داخل خانه مي دهد، لحن آنها را اصلاح مي كند و با فصل ها تغيير مي يابد. اين بدان معني است كه ما بايد چيدمان هر محيط را مطالعه كنيم و جهت نوري را كه از پنجره ها و درها وارد مي شود، تعيين كنيم و سپس سعي كنيم كه حداكثر بهره برداري از آن براي دكوراسيون خود به عمل آوريم.

نور شمالي سرد است و چند شكل مختلف براي سايه هايي كه ايجاد مي كند، وجود دارد. اگر اتاق رو به شمال باشد، بهتر است كه آن را با رنگ هاي گرم تزئين كنيم تا تندي القا شده توسط نور را خنثي كند. در مقابل، نور جنوبي، تأثير گرما را ايجاد مي كند و در طول روز جهت را تغيير مي دهد؛ رنگ هاي سرد به جبران روشني زياد، بخصوص در تابستان كمك مي كنند. نور شرقي اولين نوري است كه در صبح ظاهر مي شود و قبل از آنكه شدت خود را از دست بدهد بايد خنثي تر شود. ولي اگر اتاق رو به غرب باشد، شايد نياز باشد كه نور خورشيد را در اواخر بعد از ظهر سايه-دار كنيم. رنگ ها مي توانند به ما كمك كنند كه تأثيرات نور را با پرده ها تعديل كنيم. دامنه رنگ هاي سرد از آبي تا سبز و رنگ هاي گرم از زرد تا قرمز است. نكات فوق-الذكر هنگام تصميم گيري درباره رنگ ها براي مبلمان، ديوارها و كف اتاق ها اساسي هستند اما عامل مهم ديگر سليقه ما و تأثير است كه قصد داريم با رنگ ها ايجاد كنيم. اين روزها، استفاده از سايه هاي ظريف خاكستري، بژ و خرمايي مايل به خاكستري مد است. هرچند، افراد ماجراجو مي توانند در رنگ هاي شاد و روشن براي لوازم زياده روي كنند (رنگ هاي اصلي قرمز، آبي و زرد در خالص-ترين حالت و همچنين سبز). اگر ما محافظه كارتر باشيم، هميشه مي توانيم فضايي با شدت رنگ نرم تر ايجاد كنيم و اندكي رنگ را با جزئياتي از قبيل لامپ يا چند تصوير اضافه كنيم. هارموني رنگ اتاق بستگي به همه عناصر در آن دارد، از ديوارها و لوازم با كوچك ترين لوازم فرعي.

رنگ، ملاحظه ثانويه نيست و سبك اتاق را تعريف مي كند. اگر ما قصد داريم فضاي روشن و آرام بخشي را ايجاد كنيم كه از مد افتاده به نظر نرسد، بهترين انتخاب، رنگ بژ است. رنگ هاي كمرنگ انعكاس دهنده نور هستند و آن را گرداگرد اتاق پراكنده مي كنند. اگر ما به دنبال گرمي هستيم و نه درخشندگي، زرد رنگ مناسبي است. اين رنگ مي-تواند سردترين فضاها را دلپذير كند. به علاوه، خيلي خوب با آبي، اُخري، صورتي، زعفراني و خردلي تركيب مي شود. اگر قصد داريم كه فضا را از نظر بصري وسعت بدهيم و اتمسفر روشن و بي تكلفي را به ذهن متبادر كنيم، بايد آبي را انتخاب كنيم. براي خنثي كردن سردي آن، مي توانيم آن را با لوازم از جنس الياف طبيعي تركيب كنيم يا لوازم با تون هاي خنثي را اضافه كنيم. افراد شجاع تر مي-توانند رنگ اصلي باقيمانده يعني قرمز را انتخاب كنند. قرمز نمايانگر نهايت در رنگ هاي آتشي است و بيش از همه رنگ ها حس هاي ما را تحريك مي كند. قرمز گرمي و زندگي را به خانه هاي ما مي آورد. اگر با سايه هاي اخرايي تركيب شود، اتاق را بسيار گرم، زنده و شيك مي كند. رنگ مي تواند به كف ها نيز اعمال شود اما آنها بايد مطابق با رنگ غالب در اتاق باشند. رنگ هاي تيره باعث مي شوند كه اتاق كوچك به نظر برسد، در حالي كه رنگ هاي روشن تأثير فضا را شدت مي بخشند. كف اتاق مي تواند مكاني براي تكنيك هاي سنتي تر از قبيل موزائيك هاي نقاشي شده دستي باشد. ما بايد اجازه دهيم كه تخيل ما پرواز كند. براي مثال، ديوارها فقط رنگ را نمي پذيرند؛ مي توانيم آنها را با منسوجات كامل كنيم. نقاشي ها و نوارها دو گزينه هستند كه هرگز (از مد افتاده نمي شوند، هرچند مهم است كه بافت ها و سايه هاي مورد علاقه خود را انتخاب كنيم).

 

طراحی داخلی   طراحی داخلی اداری    طراحی داخلی مطب   طراحی ویترین مغازه   بازسازی ساختمان   طراحی داخلی رستوران  طراحی داخلی در اهواز    طراحی داخلی در شیراز    طراحی داخلی طلا فروشی   طراحی داخلی در کیش   شرکت طراحی داخلی 

درباره adminsazan

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *