روكش قالبي لحاف با دكمه هاي تزئيني
يك روكش قالبي كه به وسيله دكمه هاي تزئيني بالاي آن بسته مي شود براي لحاف روي تخت خود بدوزيد. لحاف را مي-توانيد به آساني داخل اين روكش زيبا قرار دهيد و به وسيله دكمه ها ببنديد و يك نماي تزئيني جالب به تختخواب خود اضافه كنيد.

لوازم مورد نياز:
* پارچه براي قسمت بالاي لحاف و برگردان ناحيه بالاي رويه * پارچه براي قسمت پشت لحاف * نوار تزئيني با لبه پارچه اي * دكمه تزئيني
روش هاي تكنيكي * روش دوخت دكمه ها (صفحه73 را ببينيد) * دوخت از روي پارچه (صفحه25 را ببينيد) * روش اتصال قيطان طنابي پيچ (صفحه40 را ببينيد) * تعيين محل درز و دوخت درزهاي عرض پارچه (صفحه3 را ببينيد)
آماده كردن: 1- از نصف اندازه مورد نياز پارچه كه در كادر زير آمده استفاده كنيد دو طول از پارچه را بُرش دهيد. عرض پارچه ها را به هم وصل كنيد. پارچه با درز دوخته شده را به اندازه اي كه در كادر پايين ذكر شده بُرش دهيد و حدود 2/1 سانتي متر براي اضافه درز اطراف قرار دهيد.
2- چهار تكه پارچه، هر يك به طول 8/50 سانتي متر +اضافه درزها ضربدر كل عرض پارچه بُرش دهيد. هر دو تكه پارچه بُرش داده را به هم وصل كنيد و دو تكه بلند به طول 8/50 سانتي متر درست كنيد. هر يك از پارچه هاي به هم متصل شده 8/50 سانتي متر را با عرض نهايي لحاف+ 2/1 اضافه درز براي دورتادور يكي براي برگردان روكش و يكي براي برگردان آستر بُرش دهيد.
3- دو طول از پارچه آستري در اندازه طول مورد نياز لحاف منهاي 8/50 سانتي متر به اضافه +1/5 سانتي متر براي زير حاشيه برگردان، براي پُشت لحاف و اضافه درز براي دورتادور اضافه كنيد و بُرش دهيد. عرض هاي پارچه ها را به هم بدوزيد و يك تكه آستر درست كنيد.
4- قيطان پيچ را به طول لبه برگردان روكش لحاف بُرش دهيد.
روش دوخت: مرحله1- قيطان را به سمت روي يك لبه بلند برگردان روكش بدوزيد.
مرحله2- طوريكه سمت روي پارچه روي هم قرار بگيرد، برگردان روكش را به برگردان آستري در امتداد لبه تزئين شده بدوزيد.
مرحله3- برگردان را به سمت بيرون برگردانيد و لبه هاي ندوخته را به هم كوك بزنيد. جادكمه ها را با 5/2 سانتي-متر از لبه بطور قائم تا لبه قيطان دوزي شده بدوزيد و بين آنها حدود 9/22 سانتي متر سرتاسر عرض فاصله قرار دهيد.
مرحله4- روي لبه تكه زيري پشت لحاف حدود 2/1 سانتي متر را به سمت پشت اتو بزنيد. حدود 1/5 سانتي متر ديگر را به سمت پشت اتو بزنيد و در امتداد لبه داخلي تاشده را كوك بزنيد.
مرحله5- برگردان را روي تكه پشت روكش سنجاق كنيد، جادكمه ها را روي لبه قيطان دوزي شده برگردان قرار دهيد، لايه هاي پارچه را در امتداد درز پهلو كوك بزنيد.
مرحله6- دكمه ها را روي حاشيه برگردان درست مقابل جادكمه هاي روي برگردان بدوزيد.
مرحله7- طوريكه سمت روي پارچه روي هم قرار بگيرد، تكه جلو و پشت روكش لحاف را در امتداد چهار طرف به هم بدوزيد. آن را به سمت رو برگردانيد و لحاف را داخل آن قرار دهيد و با بستن دكمه ها كار را خاتمه دهيد.

 

طراحی داخلی   طراحی داخلی اداری    طراحی داخلی مطب   طراحی ویترین مغازه   بازسازی ساختمان   طراحی داخلی رستوران  طراحی داخلی در اهواز    طراحی داخلی در شیراز    طراحی داخلی طلا فروشی   طراحی داخلی در کیش   شرکت طراحی داخلی 

درباره adminsazan

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *