روکش بالای تختخواب
چهارچوب کوچک بالا یا قسمت پایین تختخواب های چوبی خود را با اضافه کردن یک روکش لایی دار هماهنگ با پارچه روتختی به وسیله بندهای گره تغییر دهید. با استفاده از پارچه های کتانی یا نخی با رنگ طبیعی برای کوسن و بالش های روی تختخواب زیبایی تختخواب را چند برابر کنید.
لوازم مورد نیاز:
* پارچه مورد نظر * لایی پولیستر * چسب اسپری موقتی
روش های تکنیکی * دوخت لبه دوزی (صفحه۷۹ را ببینید) * دوخت پسدوزی (صفحه۴۵ را ببینید) * دوخت از روی پارچه (صفحه۲۵ را ببینید)
نکته: این توضیحات شامل دو تکه روکش لایی دار می باشد که در دو طرف بالا یا پایین تختخواب به هم گره زده می شود.
آماده کردن ۱- ارتفاع و عرض ناحیه ای از تختخواب را که می-خواهید بپوشانید اندازه بگیرید. حدود ۲/۱ سانتی متر برای اضافه درز همه طرف اضافه کنید و از پارچه ۴ تکه بُرش دهید. دو تکه از پارچه برای روی کار و دو تکه برای آستر می باشد.
۲- دو تکه از لایی پولیستر به اندازه تکه های پارچه و آستر بُرش دهید.
۳- طول نوارهای پارچه ای را که می خواهید برای گره زدن روکش اطراف چهارچوب تختخواب استفاده کنید را برآورد کنید، و طول مورد نیاز پارچه برای پاپیون زدن نوارها و حدود ۲/۱ سانتی متر اضافه درز برای تمام طرفین اضافه کنید. ۱۸تکه از پارچه به عرض ۱/۵ سانتی متر برای اضافه درز در دو انتهای کوتاه بُرش دهید.
روش دوخت: مرحله۱- سمت پشت هر دو تکه پارچه آستری را با چسب اسپری کنید و یک تکه لایی پولیستر را روی هر یک قرار دهید و بچسبانید. مرحله۲- حدود ۲/۱ سانتی متر از یک انتهای کوتاه بندهای گره را به سمت پشت تا بزنید و آن را از وسط طول طوریکه سمت پشت پارچه روی هم قرار بگیرد اتو بزنید. مرحله۳- تای بند گره را باز کنید و هر یک از لبه های ندوخته را روی خط تای مرکز اتو بزنید. دوباره بند گره را از وسط طول تا بزنید. در امتداد سرتاسر لبه های تاشده را کوک بزنید. بقیه بندهای گره را به همین ترتیب درست کنید. مرحله۴- دو عدد بند را از ستم روی پارچه روی گوشه ها و یک عدد بند را در هر گوشه پایین قرار دهید. یک بند را در مرکز بالا و یکی دیگر را در دو سمت قرار دهید. انتهای خاتمه داده شده بندها را به سمت مرکز روکش قرار دهید. مرحله۵- طوریکه سمت روی پارچه روی هم قرار بگیرد، پارچه روی کار را به پارچه آستری بدوزید و یک ناحیه را در امتداد لبه پایین برای برگرداندن باز بگذارید. مرحله۶- روکش را به سمت رو برگردانید و محل باز را پسدوزی کنید. مرحله۷- دور تادور روکش را با فاصله حدود ۲/۱ سانتی متر از لبه بیرونی کوک بزنید. می توانید چرخ کنید. مرحله۸- با بقیه تکه های پارچه، آستر و لایی پولیستر یک عدد روکش دیگر به همین ترتیب بدوزید. یکی از روکش ها را از رو و دیگری را از پشت بالای تختخواب قرار دهید و بندها را در بالا و طرفین به هم گره بزنید.

 

طراحی داخلی   طراحی داخلی اداری    طراحی داخلی مطب   طراحی ویترین مغازه   بازسازی ساختمان   طراحی داخلی رستوران  طراحی داخلی در اهواز    طراحی داخلی در شیراز    طراحی داخلی طلا فروشی   طراحی داخلی در کیش   شرکت طراحی داخلی 

درباره adminsazan

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *