چرا مردم خانه‌های زیرشیروانی را دوست دارند؟

خانه‌های زیرشیروانی همیشه پرنور هستند، نوری اثیری که از پنجره‌های سراسری به داخل می‌تابد. فضای یک‌تکه به شما امکان می‌دهد که به سادگی هر طرحی دوست داشتید را در این ساختمان‌ها اجرا کنید و همچنین بازسازی ساختمان در این نوع بنا ها راحت تر می باشد.. به همه‌ی این دلائل خانه‌های زیرشیروانی نزد همه محبوب است.
ولی طراحی داخلی همه‌ی این آپارتمان‌ها شبیه هم نیست، آسمان نورانی و رنگ‌های چشم‌گیر لس‌آنجلس در نقطه‌ی مقابل طراحی داخلی چوبی آپارتمان‌های نشویل قرار می‌گیرد.
در این‌جا پنج طراحی دکوراسیون داخلی آپارتمان‌های زیرشیروانی در پنج شهر بزرگ را مرور می‌کنیم.

سان‌فرانسیسکو؛ دکوراسیون داخلی منزل کهنه ولی با لهجه‌ی جدید
طراحی دکوراسیون داخلی این آپارتمان چند لایه است تا با محله‌اش در شهر سان‌فرانسیسکو هم‌خوانی داشته باشد، در محل سابق نمایندگی کادیلاک در این شهر، جایی که خیابان‌ها به ساحل می‌رسند.
کن فالک طراحی دکوراسیون داخلی این آپارتمان را انجام داده است. او برای رسیدن به ترکیب مورد نظرش در طراحی داخلی این عمارت از یک کاناپه‌ی بیدرمایر را با یک ست از صندلی‌های عتیقه‌ی آلمانی، تراشیده شده از تاج گوزن هماهنگ کرده تا حال و هوایی خاص و ویژه را به این آپارتمان ببخشد.
مبلمان کهنه در تضاد با لهجه‌ی امروزین این دکوراسیون داخلی کاملاً به چشم می‌آید و این همان چیزی است که کن فالک در پی‌اش بوده، چون باور دارد که تفاوت یک آپارتمان شهری با چنین خانه‌ای در همین تباین و تضاد است. او می‌گوید: «به نظرم این تعارض بین بالا و پایین همان چیزی است که روحیه‌ی شهری مثل سان‌فرانسیسکو را شکل می‌دهد و این همان جایی است که شما باید به دنبال جادو بگردید.»

شیکاگو: دیوارهای بافت‌دار و نورپردازی مجسمه‌گون
همه چیز در شهر بادخیز شیکاگو صاف و صیقل خورده است. حالا همین کیفیت به طراحی داخلی منزل این آپارتمان معاصر در شهر شیکاگو راه یافته است. جنیور جانسون، طراح داخلی این آپارتمان معتقد است که سلیقه‌ی مردم در شهر شیکاگو متفاوت است، آن‌ها از مبلمان و مواد متفاوتی در طراحی داخلی یا دکوراسیون داخلی خانه‌های‌شان استفاده می‌کنند.
این طراحی داخلی ویلا در مورد این آپارتمان می‌گوید: «نورپردازی این آپارتمان مجسمه‌گونه است، چون ساکنان شیکاگو به بافت علاقه‌ی ویژه‌ای دارند و بافت را بخشی از هنر می‌دانند». شاید به همین داخل باشد که جانسون در طراحی داخلی سقف‌ها را سفید می‌کند و از رنگ خاکستری در طراحی دکوراسیون داخلی استفاده می‌کند؛ رنگ‌هایی که به سبک او در طراحی داخلی تبدیل شده‌اند تا مجموعه آثار هنری مشتریان او مهم‌ترین نقش را در طراحی داخلی خانه‌های ایفا کنند.
مثلاً در این آپارتمان او از بافتی شبیه سبد برای دیوار استفاده کرده و در دکوراسیون داخلی و یک فرش با رنگی خنثی برای تزئین کف به کار برده.

از دیگر مقالات ما دیدن فرمایید :

طراحی داخلی در شیراز , طراحی داخلی در اهواز , طراحی داخلی در کیش

درباره adminsazan

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *