روکش قالبی لحاف با دکمه های تزئینی
یک روکش قالبی که به وسیله دکمه های تزئینی بالای آن بسته می شود برای لحاف روی تخت خود بدوزید. لحاف را می-توانید به آسانی داخل این روکش زیبا قرار دهید و به وسیله دکمه ها ببندید و یک نمای تزئینی جالب به تختخواب خود اضافه کنید.

لوازم مورد نیاز:
* پارچه برای قسمت بالای لحاف و برگردان ناحیه بالای رویه * پارچه برای قسمت پشت لحاف * نوار تزئینی با لبه پارچه ای * دکمه تزئینی
روش های تکنیکی * روش دوخت دکمه ها (صفحه۷۳ را ببینید) * دوخت از روی پارچه (صفحه۲۵ را ببینید) * روش اتصال قیطان طنابی پیچ (صفحه۴۰ را ببینید) * تعیین محل درز و دوخت درزهای عرض پارچه (صفحه۳ را ببینید)
آماده کردن: ۱- از نصف اندازه مورد نیاز پارچه که در کادر زیر آمده استفاده کنید دو طول از پارچه را بُرش دهید. عرض پارچه ها را به هم وصل کنید. پارچه با درز دوخته شده را به اندازه ای که در کادر پایین ذکر شده بُرش دهید و حدود ۲/۱ سانتی متر برای اضافه درز اطراف قرار دهید.
۲- چهار تکه پارچه، هر یک به طول ۸/۵۰ سانتی متر +اضافه درزها ضربدر کل عرض پارچه بُرش دهید. هر دو تکه پارچه بُرش داده را به هم وصل کنید و دو تکه بلند به طول ۸/۵۰ سانتی متر درست کنید. هر یک از پارچه های به هم متصل شده ۸/۵۰ سانتی متر را با عرض نهایی لحاف+ ۲/۱ اضافه درز برای دورتادور یکی برای برگردان روکش و یکی برای برگردان آستر بُرش دهید.
۳- دو طول از پارچه آستری در اندازه طول مورد نیاز لحاف منهای ۸/۵۰ سانتی متر به اضافه +۱/۵ سانتی متر برای زیر حاشیه برگردان، برای پُشت لحاف و اضافه درز برای دورتادور اضافه کنید و بُرش دهید. عرض های پارچه ها را به هم بدوزید و یک تکه آستر درست کنید.
۴- قیطان پیچ را به طول لبه برگردان روکش لحاف بُرش دهید.
روش دوخت: مرحله۱- قیطان را به سمت روی یک لبه بلند برگردان روکش بدوزید.
مرحله۲- طوریکه سمت روی پارچه روی هم قرار بگیرد، برگردان روکش را به برگردان آستری در امتداد لبه تزئین شده بدوزید.
مرحله۳- برگردان را به سمت بیرون برگردانید و لبه های ندوخته را به هم کوک بزنید. جادکمه ها را با ۵/۲ سانتی-متر از لبه بطور قائم تا لبه قیطان دوزی شده بدوزید و بین آنها حدود ۹/۲۲ سانتی متر سرتاسر عرض فاصله قرار دهید.
مرحله۴- روی لبه تکه زیری پشت لحاف حدود ۲/۱ سانتی متر را به سمت پشت اتو بزنید. حدود ۱/۵ سانتی متر دیگر را به سمت پشت اتو بزنید و در امتداد لبه داخلی تاشده را کوک بزنید.
مرحله۵- برگردان را روی تکه پشت روکش سنجاق کنید، جادکمه ها را روی لبه قیطان دوزی شده برگردان قرار دهید، لایه های پارچه را در امتداد درز پهلو کوک بزنید.
مرحله۶- دکمه ها را روی حاشیه برگردان درست مقابل جادکمه های روی برگردان بدوزید.
مرحله۷- طوریکه سمت روی پارچه روی هم قرار بگیرد، تکه جلو و پشت روکش لحاف را در امتداد چهار طرف به هم بدوزید. آن را به سمت رو برگردانید و لحاف را داخل آن قرار دهید و با بستن دکمه ها کار را خاتمه دهید.

 

طراحی داخلی   طراحی داخلی اداری    طراحی داخلی مطب   طراحی ویترین مغازه   بازسازی ساختمان   طراحی داخلی رستوران  طراحی داخلی در اهواز    طراحی داخلی در شیراز    طراحی داخلی طلا فروشی   طراحی داخلی در کیش   شرکت طراحی داخلی 

درباره adminsazan

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *