سیستم های گرمایشی
گرمایش خورشیدی
میزان تابش نور خورشید بر ساختمان معمولاً برای نگه داشتن انرژی آن در طول یک سال مناسب است. اغلب سیستم های گرمایش خورشیدی می توانند ۴۰ تا ۷۰درصد بار گرمایشی یک ساختمان را تأمین کنند. یک سیستم گرمایش خورشیدی غیرفعال، فرآیند جمع آوری، ذخیره و توزیع انرژی خورشیدی در طرح معماری یک ساختمان با استفاده از حداقل لوله ها و بادزن ها را در بر می گیرد. این اقدام با قرارگیری دقیق ساختمان و طراحی اندازه و نوع پنجره ها و نیز با کاربرد مصالح ساختمانی فشرده و حجیمی انجام می شود که می توانند انرژی حرارتی را ذخیره کنند. همچنین از پیش آمدگی ها و تجهیزات سایبانی برای اجتناب از تابش بسیار و گرم شدن بیش از اندازه استفاده می شود.
سیستم های خورشیدی غیرفعال
گرمایش غیر فعال خورشیدی
سیستم های گرمایشی خورشیدی فعال از لوله ها، بادزن، پمپ گرما و تجهیزات مکانیکی دیگر برای انتقال و توزیع انرژی حرارتی از راه هوا یا یک مایع استفاده می کنند. آنها در مقایسه با سیستم های غیرفعال، محیط داخلی را بهتر کنترل کرده و قابل استفاده در اغلب ساختمان های موجود هستند. اکثر سیستم های فعال با انرژی برق کار می کنند.
اغلب ساختمان هایی که از سیستم های مختلط (هیبرید) با طرح خورشیدی غیرفعال استفاده می کنند برای تکمیل طرح خود از بادزن های الکتریکی یا لوله ها بهره می گیرند.
حتی فضای داخلی که فاقد طرح گرمایش خورشیدی است می تواند از این منبع گرمایشی رایگان در هوای سرد با جذب گرمای خورشید از طریق پنجره ها در طول روز و ممانعت از خروج آن با کاربرد پنجره های عایق در طول شب استفاده کند.
سیستم خورشیدی فعال

گرمایش با آب گرم
گرمایش با آب گرم یا هیدونیک، سیستمی برای گرمایش به وسیله آب گرم شده در یک دیگ بخار است که توسط پمپ درون لوله ها به سوی رادیاتورها و همرفتگرها (مبدل) به گردش در می آید. گرمایش با بخار مشابه این روش بوده و از بخار تولید شده در دیگ بخار و گردش آن درون لوله ها به سوی رادیاتورها استفاده می کند.

گرمایش تابشی
سیستم های گرمایش تابشی از سقف ها، کف ها و گاهی اوقات دیوارهای گرم شده به عنوان سطوح تابشی استفاده می کنند. این منبع گرما ممکن است شامل لوله ها یا کانال های حمل آب گرم و یا کابل های گرمایشی عایق الکتریسیته کار گذاشته شده در ساختار سقف، کف یا دیوار باشد.

طراحی داخلی   طراحی داخلی اداری    طراحی داخلی مطب   طراحی ویترین مغازه   بازسازی ساختمان   طراحی داخلی رستوران  طراحی داخلی در اهواز    طراحی داخلی در شیراز    طراحی داخلی طلا فروشی   طراحی داخلی در کیش   شرکت طراحی داخلی 

درباره adminsazan

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *