طراحی دکوراسیون داخلی

گذرگاه های فضایی

با ورود به داخل ساختمان، سرپناه و چاردیواری را احساس می کنیم. چنین ادراکی به دلیل وجود سطوحی همچون کف، دیوار و سقف در فضای داخلی به وجود می آید. این سطوح از جمله عناصر معماری محسوب می شونتد که محدودهای فیزیکی اتاق ها را آشکار می سازند. آنها فضا را محصور کرده، مرزها را نمایان ساخته و آن را از فضاهای داخلی مجاور و بیرونی جدا می کنند.
کف ها، دیوارها و سقف ها، نقشی بیش از تفکیک ساده فضایی بر عهده دارند. فرم، آرایش فضایی، طرح پنجره و درهای ورودی نیز فضای تعیین شده را با کیفیت های معماری و فضایی ویژه اشباع می کنند. ما از اصطلاحاتی همچون سرسرای مجلل، فضای زیر شیروانی، اتاق آفتاب گیر و آلاچیق نه تنها برای توصیف بزرگی یا کوچکی فضا استفاده می کنیم بلکه از آنها برای توصیف مقیاس و تناسب، کیفیت نورپردازی، ماهیت سطوح محصورکننده و نحوه ارتباط آنها با فضاهای مجاور نیز بهره می گیریم.
ورودی ها نشان دهنده گذرگاه میان فضای اینجا و آنجا هستند.

slide0
کیفیت های فضایی

شرکت طراحی داخلی  لزوماً پا را فراتر از تعریف معماری گونه فضا می گذارد. طراح داخلی در برای طراحی چیدمان، مبلمان و غنی سازی فضا باید با خصوصیات معماری و نیز قابلیت تغییر و بهبودبخشی آن آشنا باشد. از این رو، طراحی فضاهای داخلی نیازمند درکی از نحوه شکل گیری آنها توسط سیستم های سازه ای و چینه کشی است. طراح داخلی با چنین درکی می تواند به گونه ای مؤثر در انتخاب، تداوم یا پیشنهاد صفت های ضروری یک فضای معماری شده، نقش داشته باشد.

نقطه مقابل کنتراست تداوم

با تغییرات انجام شده پس از طراحی داخلی تغییرات معماری گونه پوسته اولیه
ساختمان ها در اصل متشکل از سیستم های فیزیکی سازه ای، چینه کشی و تجهیزات ساختمانی هستند.
سیستم های سازه ای
• روسازه، گسترش عمودی سیستم پی است و متشکل از ستون ها، تیرها و دیوارهای باربری می باشد که سازه های کف و سقف را تقویت می کند.
• سیستم پی، زیر ساختی است که اصل ساختمان را شکل داده، آن را در زمینه محکم کرده و عناصر ساختمانی و فضاهای بالایی آن را حمایت می کند.
این سیستم ها باید برای تحمل انواع بارهای ارائه شده در پائین با یکدیگر به کار روند.
بارهای مرده: این نوع بار بر اساس روش ساخت ساختمان تعیین می شود. بار مرده، باری عمودی و ایستا است که متشکل از وزن اجزاء سازه ای، غیرسازه ای و هر گونه تجهیزات ثابت و متصل به سازه می¬باشد.
بارهای زنده: این نوع بار بر اساس نحوه کاربرد ساختمان تعیین می شود. بار زنده، باری متحرک با فشار متغیر است که وزن ساکنان، تجهیزات متحرک و وسایل خانگی را شامل می شود. در شرایط آب و هوایی سرد، جمع شدن برف و آب بر وزن این بار می افزاید.
بارهای پویا: مکان قرارگیری ساختمان، بار بالقوه آن را از نیروهای پویای باد و زلزله مشخص می کند.

سیستم چینه کشی
• پوشش ساختمان متشکل از دیوارهای خارجی، پنجره ها، درها و سقف هایی است که سرپناهی برای فضاهای داخلی ایجاد کرده و آن را از محیط خارجی محافظت می کند.
• دیوارها، تیغه ها و سقف های داخلی، فضا را تقسیم و مشخص می کنند. بسیاری از این اجزاء به طور طبیعی دارای ماهیت غیرسازه ای هستند و هیچ باری به غیر از وزن خود تحمل نمی کنند.
تأسیسات ساختمانی
• سیستم های مکانیکی شامل تأسیسات ضروری ساختمان همچون گرمایش و تهویه مطبوع فضاهای داخلی می باشند.
• سیستم های لوله کشی، آب را برای اهداف مصرفی، آتش نشانی و دفع زباله های بهداشتی تأمین می کنند.
• سیستم های کنترلی و ایمنی الکتریکی، برق را برای نورپردازی، تجهیزات، امنیت، ارتباطات و حمل و نقل عمودی به کار می برند.

 

طراحی داخلی مطب  دکوراسیون داخلی منزل  طراحی ویترین مغازه  طراحی داخلی اداری   بازسازی ساختمان  طراحی داخلی رستوران    طراحی داخلی طلا فروشی

درباره adminsazan

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *