نحوه قرار گیری آسانسور در طراحی منزل
آسانسور ها
آسانسورها با هدف حمل افراد و تجهیزات از یک طبقه ساختمان به طبقه دیگر طراحی شده اند و به طور عمودی حرکت می کنند. دو نوع اصلی آسانسور تجاری وجود دارد که عبارتند از: آسانسورهای الکتریکی و آسانسورهای هیدرولیکی.
آسانسورهای الکتریکی متشکل از واگنی متحرک بر ریل های هادی هستند که توسط کابل های بالابر حمایت شده و با یک ماشین بالابر الکتریکی در اتاقک آسانسور حرکت می کنند. این نوع آسانسورها در سرعت های متوسط تا بالا عمل کرده و در ساختمان هایی با هر ارتفاع کاربرد دارند.
آسانسورهای هیدرولیکی متشکل از واگنی حفاظت شده توسط پیستون یا سیلندر هستند که تحت فشار بالا یا پائین می روند. در این نوع آسانسورها وجود اتاقک آسانسور ضرورتی ندارد. سرعت کم و طول پیستون کوتاه کاربرد آنها را برای ساختمان های تا شش طبقه محدود کرده است.
آسانسور الکتریکی
آسانسور هیدرولیکی

آسانسور و بالابر آسانسورهای ساختمان های خصوصی، تنها در فضاهای مسکونی شخصی یا در یک واحد در ساختمانی چند واحدی نصب می شوند. بر اساس آئین نامه ساختمانی، این نوع آسانسورها دارای اندازه، ظرفیت، ارتفاع و سرعت محدودی هستند. آسانسورهایی که به خدمات آتش نشانی دسترسی دارند، برای حمل برانکار آمبولانس و ویژه ساختمان های بلند ساخته می شوند. همچنین آسانسورهای حمل ساکنان تنها برای جابه جایی آنها در ساختمان های مرتفع طراحی و ساخته می شوند. آسانسورهای حمل بار با سیستم های حرکتی الکتریکی یا هیدرولکی معمولاً دارای درهای کشویی دولنگه و حفاظ سازه ای خاص برای تحمل بارهای سنگین هستند. واگن آسانسورهای شیشه ای در خارج یک چاه آسانسور یا داخل چاه آسانسوری که از یک طرف باز است به همراه واگنی نامرئی و یک دیوار تزئینی حرکت می کنند. بالابرهای صندلی چرخ دار معمولاً به عنوان تقویت کننده در ساختمان های موجود به کار می روند، اما ممکن است مجوز ساخت به عنوان بخشی از مسیر دسترسی در ساختار جدید را نداشته باشند. بالابرهای شیب دار صندلی چرخ دار، به پلکان نصب می شوند که شامل بالابرهای تجاری و صندلی های تاشو برای ساکنان هستند. این آسانسورهای LU/LA به گونه ای طراحی می شوند که فضای خالی میان آسانسورهای تجاری و بالابرهای عمودی صندلی چرخ دار را پُر کنند.
واگنن آسانسور شیشه ای

بالابر شیب دار صندلی چرخ دار
بالابر صندلی چرخ دار

طراحی داخلی   طراحی داخلی اداری    طراحی داخلی مطب   طراحی ویترین مغازه   بازسازی ساختمان   طراحی داخلی رستوران  طراحی داخلی در اهواز

درباره adminsazan

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *