پرده اطراف تختخواب با بندهای گره زده
برای شیکی و زیبایی، این آویزهای بنددار گره زده برای چهار طرف تختخواب ترازو یکسان نمی باشند. آماده کردن آنها با استفاده از پارچه های نازک مانند تورهای ریز بافت بسیار ساده می باشد. این پرده ها دور تادور تختخواب همانند پرده پنجره عمل می کنند.
نکته: لوازم موجود در این لیست برای یک عدد پرده می-باشد. می توانید مراحل را برای پرده ای دیگر تکرار کنید.
لوازم مورد نیاز: * پارچه
روش های تکنیکی * دوخت حاشیه تاشده دوبل (صفحه۷۰ را ببینید) * روش دوخت پارچه به شکل لوله (صفحه۹ را ببینید) * تعیین محل درز و دوخت درزهای عرض پارچه (صفحه۳ را ببینید)
آماده کردن
۱- طول نهایی بندهای گره را با امتحان کردن تکه های پارچه و گره زدن آنها روی میله بالای تختواب برآورد کنید.
۲- طول پرده ها را با اندازه گرفتن فاصله از بالای میله تختخواب تا کف را برآورد کنید. و حدود ۷/۱۲ سانتی متر برای بالا و اضافه حاشیه ها و حدود ۱/۵ سانتی متر برای فُرم دادن پایین پرده روی کف اضافه کنید. مقدار طول نهایی بندهای گره را از آن کم کنید.
۳- عرض ناحیه باز تختخواب محلی که یک تکه پرده را می-خواهید آویزان کنید اندازه بگیرید. این اندازه را برای دو تکه پرده در امتداد یک سمت تقسیم بر دو کنید، اندازه را برای بُرش عرض پرده دو برابر کنید و ۱/۵ سانتی متر برای حاشیه طرفین اضافه کنید.
۴- عرض های پارچه را به هم بدوزید و عرض نهایی را برای هر پرده بدست آورید. ارتفاع پرده ها را هم طبق اندازه برآورد کرده ببرید.
۵- نوارهای پارچه را به عرض ۶/۷ سانتی متر در عرض نهایی هر پرده + ۲/۱ سانتی متر اضافه درز برای سجاف بالا ببرید.
۶- نوارهای پارچه را به عرض ۶/۷ سانتی متر ضربدر طول مورد نیاز برای هر گره ببرید. یک جفت بند گره را در هر ۳/۲۰ سانتی متری قرار دهید.
روش دوخت: مرحله۱- حدود ۲/۱ سانتی متر از لبه پایین هر یک از تکه-های پرده را به سمت پشت تا زده و روی تا را اتو بزنید. حدود ۱۰ سانتی متر دیگر را برای حاشیه به سمت پشت برگردانید و روی آن را اتو بزنید، سپس در امتداد لبه داخلی تا را کوک پشت سر هم بزنید.
مرحله۲- یک حاشیه دوبل تاشده ۵/۲ سانتی متری در دو طرف پرده درست کنید و از نزدیک تای داخلی بدوزید.
مرحله۳- بندهای گره را درست کنید. نوارها را طوریکه روی پارچه روی هم قرار بگیرد تا بزنید و لبه های طول و سرتاسر یک انتهای کوچک را به هم بدوزید. درز را مرتب کنید و آن را به سمت رو برگردانید، به همین ترتیب بقیه بندهای گره را آماده کنید.
مرحله۴- از یک انتهای یک پرده شروع کنید و با فاصله تقریباً هر ۳/۲۰ سانتی متر انتهاهای ندوخته دو عدد بند را در بالای پرده به سمت روی پارچه سنجاق بزنید.
مرحله۵- حدود ۲/۱ سانتی متر یک لبه طول و هر دو انتهای کوتاه نوار پارچه ای سجاف را به سمت پشت اتو بزنید. لبه اتو نشده نوار سجاف را به بالای سمت روی پارچه پرده سنجاق بزنید، سپس بندهای گره را بین سجاف و پرده قرار دهید و روی تمام لایه ها را بدوزید. سعی کنید بندها را روی خط درز محکم کنید.
مرحله۶- سجاف را به سمت پشت برگردانید و تمام لبه های سجاف را از رو به پرده بدوزید.
مرحله۷- پرده را روی میله ریلی به وسیله گره زدن نوارها قرار دهید و اجازه دهید هر پرده حدود ۱/۵ سانتی-متر روی کف لوله شود.

 

طراحی داخلی   طراحی داخلی اداری    طراحی داخلی مطب   طراحی ویترین مغازه   بازسازی ساختمان   طراحی داخلی رستوران  طراحی داخلی در اهواز    طراحی داخلی در شیراز    طراحی داخلی طلا فروشی   طراحی داخلی در کیش   شرکت طراحی داخلی 

درباره adminsazan

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *